TLE4972AE35S5XUMA1
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
TLE4972AE35S5XUMA1
Category : Sensors, Transducers Current Sensors
Polarization : -
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case : 6-PowerVDFN
Accuracy : -
Sensor Type : Hall Effect, Differential
Current - Supply (Max) : 25mA
Number of Channels : 1
Current - Sensing : 2000A
Response Time : 700ns
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Output : Ratiometric, Voltage
For Measuring : AC/DC
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Series : Automotive, AEC-Q100
Sensitivity : 62mV/mT
Linearity : -
Supplier Device Package : PG-VSON-6-4
Mfr : Infineon Technologies
Frequency : 210kHz
Voltage - Supply : 3.1V ~ 3.5V
Description : SENSOR CUR HALL 2000A 6PWRVDFN
Stock : In Stock
Contact Now
Current Sensor 2000A 1 Channel Hall Effect, Differential 6-PowerVDFN